Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Palandy

Typy paland

V našem výrobním programu máme palandy určené hlavně pro děti, ale vzhledem ke své robustní konstrukci jsou vhodné i pro dospělé zákazníky. Vyrábíme dva základní typy, jednodušší Pluto a robustnější Apus. Ta se vyrábí i ve verzi s integrovaným lamelovým roštem (Apus Top). Předností našich výrobků je vysoká pevnost, stabilita a ekologická povrchová úprava dřeva.

Materiály

Standardně se palandy vyrábí ze smrkové spárovky. Na přání zákazníka lze použít i jiné druhy dřevin.

Konstrukce

Palandy mají velice stabilní a promyšlenou konstrukci. Výška horního lůžka je koncipována tak, aby se nebránilo pohodlnému sezení a vstávání ze spodního lůžka. Žebřík pro vstup do horního lůžka lze v případě potřeby jednoduše přesunout na druhou stranu dovrtáním připravených otvorů a zaslepením původních. U řady Apus Top s integrovaným lamelovým roštem tvoří bočnice a lamely jeden díl, čímž je zjednodušena montáž i případná demontáž palandy. Jednotlivé díly jsou s velkou přesností vyráběné technologií CNC obrábění, což zajišťuje bezproblémové sestavení i rozebrání. Jsou použité šroubové spoje, které zajistí utažení jednotlivých dílů bez možnosti pohybu a vrzání.

Povrchová úprava

Standardně si lze vybrat z těchto povrchových úprav - lak (bezbarvý), olej (bezbarvý - natur, barevný), olej + vosk a olej + lak. Povrchová úprava mořidlo + lak je na přání.

Typové a atypické provedení

Palandy se vyrábí ve standardních rozměrech šířka 90 cm, délka 200 cm. Na přání zákazníka můžeme vyrobit palandu i v jiných rozměrech.

Matrace a rošty

V našem výrobním programu je velice široká nabídka matrací a roštů. Pro palandy je tento výběr částečně omezen menší výškou bočnic. Při výběru matrací a roštů v příslušné sekci e-shopu Vám proto doporučujeme použít „Průvodce výběrem“ (parametrické vyhledávání rozšířené o popis a fotografie), pomocí kterého si vyberete zboží přesně podle Vašich požadavků. Doporučujeme také nahlédnout do sekce „Výhodné sety, akce“, kde lze nalézt cenově velice zajímavé zboží.

Příslušenství

K palandám také nabízíme zajímavý výběr doplňků. Jsou to např. noční stolky, pojízdné zásuvky, zábrany v čele k jejich zakrytí a přistýlky. Velice zajímavým doplňkem pak může být i LED osvětlení, kde je možné vybrat si z nabízených setů od lampiček až po efektní RGB osvětlení.

 

Max. výška pro matraci a rošt

Uvedená čísla udávají maximální hodnotu pro součet výšky matrace a roštu pro daný typ postele (různé skupiny postelí mají jinak vysoké bočnice). Počítá se s tím, že matrace přesahuje bočnici postele o 10 cm. 

Např. pokud je hodnota 26 cm, lze do této postele uložit matraci výšky 20 cm spolu s lamelovýn roštem výšky 6 cm nebo matraci výšky 24 cm a laťkový rošt výšky 2 cm. Tyto udávané hodnoty jsou maximální a pokud je součet nižší, je to také v pořádku.

Podle vybrané matrace a roštu upravujeme umístění nosné lišty pod roštem tak, aby přesah matrace byl 10 cm. Pokud někdo kupuje pouze postel a nevíme, jaké matrace a rošty tam půjdou, lišta je umístěná (u postelí Merkur, Orion, Taurus, Atlas a Pegas) 15 cm pod horní hranu bočnice (to znamená, že v tomto případě je max. výška pro matraci a rošt 25 cm). Protože postele Pluto a Apus mají nižší bočnice, které neumožňují umístit lištu do výšky 15 cm, tato výška se snižuje na 13 cm respektive 10 cm.