Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Dvojlůžka

Typy postelí

V našem výrobním programu se snažíme vyjít vstříc široké skupině zákazníků. Pro méně náročné uživatele vyrábíme dvojlůžka řady Pluto. Jsou to nižší smrkové postele s jednoduchými čely. Oblíbená je skupina dvoulůžek Merkur, kde se postele vyrábí ze smrku a buku. Dále si zákazníci mohou vybrat ze skupiny Orion. U těchto dvojlůžek je v nabídce i luxusnější dřevina dub. Náročnou klientelu pak jistě uspokojí dvojlůžka řady Taurus a Atlas. Tyto postele jsou charakteristické vyššími čely a vynikají robustní propracovanou konstrukcí. Pro milovníky retro designu pak nabízíme dvojlůžka řady Pegas. Zde se kombinací klasického a drásaného povrchu materiálu docílilo velice originálního vzhledu. Předností našich výrobků je vysoká pevnost, stabilita a ekologická povrchová úprava dřeva.

Materiály

Standardně se postele vyrábí v provedení smrk, buk a dub. Na přání zákazníka lze použít i jiné druhy dřevin.

Konstrukce

Jednotlivé díly jsou s velkou přesností vyráběné technologií CNC obrábění, což zajišťuje bezproblémové sestavení i rozebrání postele. Jsou použité šroubové spoje, které zajistí utažení jednotlivých dílů bez možnosti pohybu a vrzání.

Povrchová úprava

Standardně si lze vybrat z těchto povrchových úprav - lak (bezbarvý), olej (bezbarvý - natur, barevný), olej + vosk a olej + lak. Povrchová úprava mořidlo + lak je na přání. U dřevin s možností drásání povrchu (smrk, dub) nabízíme na přání i speciální dvoubarevnou povrchovou úpravu. U dubu lze také použít povrchovou úpravu s efektem starého dřeva.

Typové a atypické provedení

Pro každé provedení dvojlůžek existují tři typové rozměry. Na přání zákazníka můžeme vyrobit i atypická dvojlůžka, což jsou např. varianty s čelem u hlavy i u nohou nebo varianta bez čel. Lze také upravit i rozměr a výšku postele.

Matrace a rošty

V našem výrobním programu je velice široká nabídka matrací a roštů. Jsme schopni uspokojit zákazníky dávajícím přednost cenově výhodnému zboží, tak i náročnou klientelu upřednostňující vysoce kvalitní a luxusní zboží. Při výběru matrací a roštů v příslušné sekci e-shopu Vám doporučujeme použít „Průvodce výběrem“ (parametrické vyhledávání rozšířené o popis a fotografie), pomocí kterého si vyberete zboží přesně podle Vašich požadavků. Doporučujeme také nahlédnout do sekce „Výhodné sety, akce“, kde lze nalézt cenově velice zajímavé zboží.

Příslušenství

Ke dvojlůžkům nabízíme široký výběr doplňků. V první řadě jsou to různé typy nočních stolků, dále úložné prostory, pojízdné zásuvky, zábrany v čele k jejich zakrytí a přistýlky. Velice zajímavým doplňkem pak může být i LED osvětlení, kde je možné vybrat si z nabízených setů od lampiček až po efektní RGB osvětlení.


Je jasné, že vybrat postel tak, aby splňovala všechny požadavky, není jednoduché. Proto Vám doporučujeme vybírat pomocí filtrování v sekci „ Další parametry“, kde jsou technické věci podrobněji popsány tak, aby si každý mohl najít svou postel. Podrobnější specifikaci jako rozměry, povrchovou úpravu atd. naleznete v detailu zboží konkrétního produktu.

Výška bočnic

Výška bočnic má vliv na to, jak vysokou matraci (v kombinaci s laťkovým nebo lamelovým roštem) můžeme do dané postele použít. Zjednodušeně lze říci, že pokud chceme vyšší matraci, potřebujeme i vyšší bočnici u postele.

Podrobněji se toto řeší u parametru Max. výška pro matraci a rošt.

Na přání lze u postelí zvýšit bočnice nebo zvýšit postel i bočnice.

Matrace ve výšce

Pro výpočet výšky předpokládáme, že matrace přesahuje bočnici o 10 cm. Ke vzdálenosti mezi podlahou a horní hranou bočnice připočítáme tedy 10 cm a máme vzdálenost horní plochy matrace od podlahy.

Matrace ve výšce 52-56 cm vyhovuje většině zákazníků. Nižší výšky matrace jsou vhodné pro děti. Pro vysoké zákazníky je dostatečná výška okolo 60 cm.  

Na přání lze vyrobit i zvýšené postele. Pokud je navýšení do 3 cm, zvyšují se pouze nohy. Pokud je navýšení vyšší, je dobré zvýšit i ostatní části (bočnice, spojnice, čelo), aby postel vypadala dobře.  

Výška čela u hlavy

Tato výška je důležitá v případech, když postel bude stát např. u parapetu okna nebo v podkroví u šikmé stěny. Na přání lze čelo snížit nebo dodáváme postele bez čel.

 

Max. výška pro matraci a rošt

Uvedená čísla udávají maximální hodnotu pro součet výšky matrace a roštu pro daný typ postele (různé skupiny postelí mají jinak vysoké bočnice). Počítá se s tím, že matrace přesahuje bočnici postele o 10 cm. 

Např. pokud je hodnota 26 cm, lze do této postele uložit matraci výšky 20 cm spolu s lamelovýn roštem výšky 6 cm nebo matraci výšky 24 cm a laťkový rošt výšky 2 cm. Tyto udávané hodnoty jsou maximální a pokud je součet nižší, je to také v pořádku.

Podle vybrané matrace a roštu upravujeme umístění nosné lišty pod roštem tak, aby přesah matrace byl 10 cm. Pokud někdo kupuje pouze postel a nevíme, jaké matrace a rošty tam půjdou, lišta je umístěná (u postelí Merkur, Orion, Taurus, Atlas a Pegas) 15 cm pod horní hranu bočnice (to znamená, že v tomto případě je max. výška pro matraci a rošt 25 cm). Protože postele Pluto a Apus mají nižší bočnice, které neumožňují umístit lištu do výšky 15 cm, tato výška se snižuje na 13 cm respektive 10 cm.