Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Jednolůžka

​Typy postelí

V našem výrobním programu se snažíme vyjít vstříc široké skupině zákazníků. Vyrábíme postele jak pro dospělé, tak pro děti. Speciálně pro ně jsou určena jednolůžka ve skupině Pluto a Apus. Jsou to nižší postele s jednoduchými čely. Dospělí si mohou vybrat ze skupiny Merkur, náročnější zákazníci pak ze skupiny Orion. V této skupině jsou postele i v luxusnější dřevině např. v dubu. Předností výrobků je vysoká pevnost, stabilita a ekologická povrchová úprava dřeva.

Materiály

Standardně se postele vyrábí v provedení smrk, buk a dub. Na přání zákazníka lze použít i jiné druhy dřevin.

Konstrukce

Jednotlivé díly jsou s velkou přesností vyráběné technologií CNC obrábění, což zajišťuje bezproblémové sestavení i rozebrání postele. Jsou použité šroubové spoje, které zajistí utažení jednotlivých dílů bez možnosti pohybu a vrzání.

Povrchová úprava

Standardně si lze vybrat z těchto povrchových úprav - lak (bezbarvý), olej (bezbarvý - natur, barevný), olej + vosk a olej + lak. Povrchová úprava mořidlo + lak je na přání. U dřevin s možností drásání povrchu (smrk, dub) nabízíme na přání i speciální dvoubarevnou povrchovou úpravu. U dubu lze také použít povrchovou úpravu s efektem starého dřeva.

Typové a atypické provedení

Pro každé provedení jednolůžek existují tři typové rozměry. Na přání zákazníka můžeme vyrobit i atypická lůžka, což jsou např. varianty s čelem u hlavy i u nohou nebo varianta bez čel. Lze také upravit i rozměr a výšku postele.

Matrace a rošty

V našem výrobním programu je velice široká nabídka matrací a roštů. Jsme schopni uspokojit zákazníky dávajícím přednost cenově výhodnému zboží, tak i náročnou klientelu upřednostňující vysocekvalitní a luxusní zboží. Při výběru matrací a roštů v příslušné sekci e-shopu Vám doporučujeme požít „Průvodce výběrem“ (parametrické vyhledávání rozšířené o popis a fotografie), pomocí kterého si vyberete zboží přesně podle Vašich požadavků.

Příslušenství

K jednolůžkům nabízíme široký výběr doplňků. V první řadě jsou to různé typy nočních stolků, dále úložné prostory, pojízdné zásuvky, zábrany v čele k jejich zakrytí, ochranné desky na zeď a přistýlky. Velice zajímavým doplňkem pak může být i LED osvětlení, kde je možné vybrat si z nabízených setů od lampiček až po efektní RGB osvětlení.


Je jasné, že vybrat postel tak, aby splňovala všechny požadavky, není jednoduché. Proto Vám doporučujeme vybírat pomocí filtrování v sekci „ Další parametry“, kde jsou technické věci podrobněji popsány tak, aby si každý mohl najít svou postel. Podrobnější specifikaci jako rozměry, povrchovou úpravu atd. naleznete v detailu zboží konkrétního produktu.

Výška bočnic

Výška bočnic má vliv na to, jak vysokou matraci (v kombinaci s laťkovým nebo lamelovým roštem) můžeme do dané postele použít. Zjednodušeně lze říci, že pokud chceme vyšší matraci, potřebujeme i vyšší bočnici u postele.

Podrobněji se toto řeší u parametru Max. výška pro matraci a rošt.

Na přání lze u postelí zvýšit bočnice nebo zvýšit postel i bočnice.

Matrace ve výšce

Pro výpočet výšky předpokládáme, že matrace přesahuje bočnici o 10 cm. Ke vzdálenosti mezi podlahou a horní hranou bočnice připočítáme tedy 10 cm a máme vzdálenost horní plochy matrace od podlahy.

Matrace ve výšce 52-56 cm vyhovuje většině zákazníků. Nižší výšky matrace jsou vhodné pro děti. Pro vysoké zákazníky je dostatečná výška okolo 60 cm.  

Na přání lze vyrobit i zvýšené postele. Pokud je navýšení do 3 cm, zvyšují se pouze nohy. Pokud je navýšení vyšší, je dobré zvýšit i ostatní části (bočnice, spojnice, čelo), aby postel vypadala dobře.  

Výška čela u hlavy

Tato výška je důležitá v případech, když postel bude stát např. u parapetu okna nebo v podkroví u šikmé stěny. Na přání lze čelo snížit nebo dodáváme postele bez čel.

 

Max. výška pro matraci a rošt

Uvedená čísla udávají maximální hodnotu pro součet výšky matrace a roštu pro daný typ postele (různé skupiny postelí mají jinak vysoké bočnice). Počítá se s tím, že matrace přesahuje bočnici postele o 10 cm. 

Např. pokud je hodnota 26 cm, lze do této postele uložit matraci výšky 20 cm spolu s lamelovýn roštem výšky 6 cm nebo matraci výšky 24 cm a laťkový rošt výšky 2 cm. Tyto udávané hodnoty jsou maximální a pokud je součet nižší, je to také v pořádku.

Podle vybrané matrace a roštu upravujeme umístění nosné lišty pod roštem tak, aby přesah matrace byl 10 cm. Pokud někdo kupuje pouze postel a nevíme, jaké matrace a rošty tam půjdou, lišta je umístěná (u postelí Merkur, Orion, Taurus, Atlas a Pegas) 15 cm pod horní hranu bočnice (to znamená, že v tomto případě je max. výška pro matraci a rošt 25 cm). Protože postele Pluto a Apus mají nižší bočnice, které neumožňují umístit lištu do výšky 15 cm, tato výška se snižuje na 13 cm respektive 10 cm.