Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

postele Taurus

Výška bočnic

Výška bočnic má vliv na to, jak vysokou matraci (v kombinaci s laťkovým nebo lamelovým roštem) můžeme do dané postele použít. Zjednodušeně lze říci, že pokud chceme vyšší matraci, potřebujeme i vyšší bočnici u postele.

Podrobněji se toto řeší u parametru Max. výška pro matraci a rošt.

Na přání lze u postelí zvýšit bočnice nebo zvýšit postel i bočnice.

Matrace ve výšce

Pro výpočet výšky předpokládáme, že matrace přesahuje bočnici o 10 cm. Ke vzdálenosti mezi podlahou a horní hranou bočnice připočítáme tedy 10 cm a máme vzdálenost horní plochy matrace od podlahy.

Matrace ve výšce 52-56 cm vyhovuje většině zákazníků. Nižší výšky matrace jsou vhodné pro děti. Pro vysoké zákazníky je dostatečná výška okolo 60 cm.  

Na přání lze vyrobit i zvýšené postele. Pokud je navýšení do 3 cm, zvyšují se pouze nohy. Pokud je navýšení vyšší, je dobré zvýšit i ostatní části (bočnice, spojnice, čelo), aby postel vypadala dobře.  

Výška čela u hlavy

Tato výška je důležitá v případech, když postel bude stát např. u parapetu okna nebo v podkroví u šikmé stěny. Na přání lze čelo snížit nebo dodáváme postele bez čel.

 

Max. výška pro matraci a rošt

Uvedená čísla udávají maximální hodnotu pro součet výšky matrace a roštu pro daný typ postele (různé skupiny postelí mají jinak vysoké bočnice). Počítá se s tím, že matrace přesahuje bočnici postele o 10 cm. 

Např. pokud je hodnota 26 cm, lze do této postele uložit matraci výšky 20 cm spolu s lamelovýn roštem výšky 6 cm nebo matraci výšky 24 cm a laťkový rošt výšky 2 cm. Tyto udávané hodnoty jsou maximální a pokud je součet nižší, je to také v pořádku.

Podle vybrané matrace a roštu upravujeme umístění nosné lišty pod roštem tak, aby přesah matrace byl 10 cm. Pokud někdo kupuje pouze postel a nevíme, jaké matrace a rošty tam půjdou, lišta je umístěná (u postelí Merkur, Orion, Taurus, Atlas a Pegas) 15 cm pod horní hranu bočnice (to znamená, že v tomto případě je max. výška pro matraci a rošt 25 cm). Protože postele Pluto a Apus mají nižší bočnice, které neumožňují umístit lištu do výšky 15 cm, tato výška se snižuje na 13 cm respektive 10 cm.  

Nebyl nalezen žádný produkt