Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Barva disperzní Vintage odstín hnědý - 2,5 l

Barva disperzní Vintage odstín hnědý - 2,5 l
Barva pro vyvolání dojmu opotřebovanosti nebo stáří výrobku. Na fotografii jsou vzorky na kartáčovaném smrku. V horní části je barva před broušením. Ve střední a spodní části jsou kombinace s druhou bílou barvou po probroušení. Ze dvou barev je výraznější vždy ta, která byla aplikována na horní stranu jako druhá.
Dostupnost: skladem
cena: 2 079 Kč
Vybrat jiný Objem

Objem 2,5 l

Nevybrali jste si z nabízených možností?

Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

VINTAGE barva hnědá

Charakteristika

Disperzní podkladová barva je určená pro povrchovou úpravu masivního kartáčovaného dřeva (např. smrk nebo dub) v případě, že je nutné vyvolat dojem opotřebovanosti nebo stáří povrchu. Tohoto efektu dosáhneme tak, že zaschlou disperzní barvu místy více či méně probrousíme a to podle požadavků intenzity opotřebení nebo stáří. Disperzní barva na povrchu vypadá tak, jako by se jednalo o zbytky staré barvy navíc nedokonale odstraněné. Lze také aplikovat dvě barvy Vintage, po probroušení vznikne dvojbarevný efekt, kde vrchní barva je vždy výraznější než barva spodní.

Oblast použití

Barva najde využití při výrobě nábytku nebo dřevěných podlah. Je určena pro použití v interiéru. Nanáší se na drásaný povrch. Povrchovou úpravu s barvou Vintage lze zkombinovat s barevnými oleji OLI NATURA nebo v případě dubového materiálu i s reaktivními prostředky Antique. Povrch se dokončuje olejem, vodním lakem. Existuje několik vybraných základních barev (bílá, šedá, hnědá, červená, modrá), lze také na přání objednat odstín dle RAL.

Technické údaje

Barva: hnědá RAL 8016 Mahagonibraun

Aplikace: štětcem, válečkem, stříkáním

Doba schnutí: prachosuchý za cca 40 minut, brousitelný za 1,5 hodiny při 23°C a 65% vlhkosti vzduchu

Ředí se: ne

Vrstvy: 1 - 2vrstvy

Množství na 1 vrstvu: cca 50 g/m2

Výdajnost: 20 m2/l

Zpracovatelnost: 2 roky                               

Příklad použití

A) kombinace  - barva Vintage + bezbarvý olej

Stručný postup (více informací níže): vydrásat povrch, aplikovat Vintage, provést probroušení (v prohlubních zůstane barva a na vrcholech se objeví struktura dřeva bez barvy), aplikovat bezbarvý olej.

Efekt: v prohlubních drásání zůstává barva a na vybroušených místech je viditelný dřevěný povrch ošetřený bezbarvým olejem.

Poznámka: v případě namáhaných ploch (podlahy) lze jako finální úpravu použít vodou ředitelný lak OLI AQUA.

B) kombinace  - barva Vintage + barevný olej

Stručný postup: vydrásat povrch, aplikovat Vintage, provést probroušení (v prohlubních zůstane barva a na vrcholech se objeví struktura dřeva bez barvy), aplikovat barevný olej.

Efekt: v prohlubních drásání zůstává barva a na vybroušených místech je viditelný dřevěný povrch s efektem barevného oleje.

Poznámka: v případě namáhaných ploch (podlahy) lze jako finální úpravu použít vodou ředitelný lak OLI AQUA.

C) kombinace  - barva Vintage + Antique + bezbarvý olej (lze aplikovat pouze na dubový masiv)

Stručný postup: vydrásat povrch, aplikovat Vintage, provést probroušení (v prohlubních zůstane barva a na vrcholech se objeví struktura dřeva bez barvy), aplikovat Antique (existují tři varianty - louhovaný, zakouřený, černě zakouřený), aplikovat bezbarvý olej.

Efekt: v prohlubních drásání zůstává barva a na vybroušených místech je viditelný dřevěný povrch s efektem přípravku Antique.

Poznámka: v případě namáhaných ploch (podlahy) lze jako finální úpravu použít vodou ředitelný lak OLI AQUA.

D) kombinace  - dvoubarevné provedení - Vintage barva č.1 + Vintage barva č.2 + bezbarvý olej

Stručný postup: vydrásat povrch, aplikovat Vintage č.1, aplikovat Vintage č.2, provést probroušení vrchní vrstvy barvy Vintage č.2, aplikovat bezbarvý olej.

Efekt: vznikne dvoubarevný efekt kde dominantní zůstává vrstva barvy Vintage č.2.

Poznámka: v případě namáhaných ploch (podlahy) lze jako finální úpravu použít vodou ředitelný lak OLI AQUA.

Aplikace barvy Vintage

1. Vintage dobře promíchat a opatrně nanést na plochu (40 - 50 g/m2), rovnoměrně aplikovat štětcem, válečkem nebo nastříkáním a nechat 40 minut zaschnout.  

2. Po době působení v délce 40 minut až maximálně po 8 hodinách zopakovat postup popsaný v bodě 1 bez mezibroušení.

Aplikace olejů OLI  Natura

Jedná se o bezbarvé oleje Projektöl a HS Profiöl a jejich barevné varianty (barvený Projektöl a HS Coloröl). Aplikace olejů je popsána v popisu daného produktu.

Aplikace prostředku Antique

1. Před aplikací je nutné obsah balení dobře protřepat a nanést nejlépe pomocí pěnového válečku až do nasycení povrchu. Nanášené množství je zpravidla 100g/m2. U velkých ploch pracovat po částech.

2. Po 30 až 45 minutách je možné v závislosti na teplotě a vlhkosti provést druhou aplikaci. Po 3 až 4 hodinách rozleštit  béžovým padem, aby se uhladila vystouplá vlákna.

Aplikace vodou ředitelných laků OLI AQUA

Jedná se o jednokomponentní lak Domo 15.40, Standard 15.50 a dvoukomponentní lak Top 15.20. Aplikace laků je popsána v popisu daného produktu.

Lak na olej můžeme aplikovat až po dokonalém zaschnutí oleje (minimálně po 48 hodinách). Lak nelze aplikovat na olej s voskem (např. Hartwachsöl, HS Hartwachsöl).

Certifikáty

EU-Dekopaint - komform

Balení

1 a 2,5 litru

 

 

Soubory ke stažení

Název souboru Popis Velikost
1454061871-info_navod_vintage-barva-hneda.pdf PDF dokument 86 kB
1454058378-bezpecnostni_list_vintage.pdf PDF dokument 99 kB

Parametry Barva disperzní Vintage odstín hnědý - 2,5 l

Produktové číslo 1919-5555-3914
Výrobce OLI Lacke
Hmotnost 3.00 kg