Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Sůl z Mrtvého moře do koupele s růží

Sůl z Mrtvého moře do koupele s růží
Výrobek z rodinné mýdlárny ze 100% přírodních látek. Sůl z Mrtvého moře s vůní růží napomáhá k odstranění nečistot a tuku z pokožky. Koupel má relaxační a uklidňující efekt. Krystaly této soli obsahují unikátní přírodní složení hořčíku, vápníku, bromidů a sulfátů. Po koupeli opláchněte tělo vlažnou vodou. Hmotnost: 150 g
Dostupnost: skladem
cena: 97 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Výrobek z rodinné mýdlárny ze 100% přírodních látek. Sůl z Mrtvého moře s vůní růží napomáhá k odstranění nečistot a tuku z pokožky. Koupel má relaxační a uklidňující efekt. Krystaly této soli obsahují unikátní přírodní složení hořčíku, vápníku, bromidů a sulfátů. Po koupeli opláchněte tělo vlažnou vodou.
Hmotnost: 150 g

Hmotnost

150 g

Složení

Salt/NaCl/, flosrosaecentifoliae

 

SŮL Z MRTVÉHO MOŘE

Maris salis

Mrtvé moře i sůl z něj je skutečný zázrak přírody, je považováno za největší a nejstarší přírodní lázně (SPA – z latinského Sanus Per Acquam – Voda pro zdraví.) na světě. Mořská voda je čerpána do nádrží, kde dochází k účinné krystalizaci soli a vypařování vody. Poté je sůl rozprostřena na větší ploše a vysoušena na slunci. Jak jistě všichni víme, sůl lze užívat vnitřně i například do koupelí.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Již od starověku vnikaly pod rukama Římanů a Židů lázně na březích Mrtvého moře, kde využívali mocných účinků soli. Minerály obsažené v soli příznivě a hojivě působí na lidské tělo, kde léčí lupénku, ekzémy, zlepšuje krevní obraz a pružnost pokožky.

Relaxační koupele

Při kožních problémech a podrážděném nervovém systému.

Doporučení: sůl z Mrtvého moře, bylinková sůl z Mrtvého moře (růže, levandule, máta nebo skořice)

K potírání pokožky

K vyživení pokožky a její pružnosti.

Doporučení: peelingová mycí sůl do koupele

Na očistu těla

Zvlášť vhodná při lupénce či ekzému.

Doporučení: mýdlo se solí z Mrtvého moře

 

RŮŽE

Rosa canina

Je právem nazývána královnou květin, její krása i vůně provází lidstvo od nepaměti. Používají se korunní plátky. Sbíráme v plném rozkvětu, od května do června, vždy dopoledne (nejvyšší obsah silic). Růže je velice účinná při vnějším i vnitřním užití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Už v dávných dobách lidé věděli, že růže je nejen krásná, ale i velmi léčivá rostlina. Díky svým antivirovým látkám pomáhá při astmatu, chřipce i nachlazení. A co je zajímavé – snižuje i množství viru HIV a projevy alergií. Růžový sirup se též často používal díky svým účinkům proti nespavosti a depresím. Růže zastavuje také průjem a silnou menstruaci a snižuje krevní cukr a cholesterol. Brání také vzniku ledvinových kamenů a vředů.

K potírání pokožky

Na popáleniny a horké otoky. Velmi příjemně voní.

Doporučení: živý bylinkový olej s lístky růží

Na očistu těla

K lehkému vypnutí pleti.

Doporučení: bylinkové mýdlo s lístky růží

Co zajímavého na vnitřní užití?

Chcete vyzkoušet výborný i léčivý sirup z okvětních plátků růží? Sirup z okvětních plátků růží: 250g cukru, 1 litr vody, 2 plné hrsti čerstvých okvětních plátků, šťáva z ¼ citronu, lžičku skořice, svaříme 250g cukru s 1l vody pak přidáme okvětní plátky a nakonec citronovou šťávu a skořici. Sirup necháme dva až tři dny vylouhovat, potom přecedíme a slijeme do sklenic. Sirup se používá proti kašli, neduhům s průduškami a zánětům.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Mazání páteře vzadu odvarem listí v dřevěném oleji zahřívá celé tělo a slouží prospěšně proti zimničné třasavce. Z listí nebo ze šťávy dělají ranhojiči dobrou a léčivou mast na rány hlavy a lebky. Také jest dobrá tato bylina proti otokům a vředům.“

Parametry Sůl z Mrtvého moře do koupele s růží

Produktové číslo 7474-8459-9857
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.20 kg