Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Sůl z Mrtvého moře do koupele s mátou peprnou

Sůl z Mrtvého moře do koupele s mátou peprnou
Výrobek z rodinné mýdlárny ze 100% přírodních látek. Sůl z Mrtvého moře s mátou peprnou napomáhá k odstranění nečistot a tuku z pokožky. Koupel má relaxační a uklidňující efekt. Krystaly této soli obsahují unikátní přírodní složení hořčíku, vápníku, bromidů a sulfátů. Po koupeli opláchněte tělo vlažnou vodou. Hmotnost: 150 g
Dostupnost: skladem
cena: 97 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Výrobek z rodinné mýdlárny ze 100% přírodních látek. Sůl z Mrtvého moře s mátou peprnou napomáhá k odstranění nečistot a tuku z pokožky. Koupel má relaxační a uklidňující efekt. Krystaly této soli obsahují unikátní přírodní složení hořčíku, vápníku, bromidů a sulfátů. Po koupeli opláchněte tělo vlažnou vodou.
Hmotnost: 150 g

Hmotnost

150 g

Složení

Salt/NaCl/, mentha piperita

 

SŮL Z MRTVÉHO MOŘE

Maris salis

Mrtvé moře i sůl z něj je skutečný zázrak přírody, je považováno za největší a nejstarší přírodní lázně (SPA – z latinského Sanus Per Acquam – Voda pro zdraví.) na světě. Mořská voda je čerpána do nádrží, kde dochází k účinné krystalizaci soli a vypařování vody. Poté je sůl rozprostřena na větší ploše a vysoušena na slunci. Jak jistě všichni víme, sůl lze užívat vnitřně i například do koupelí.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Již od starověku vnikaly pod rukama Římanů a Židů lázně na březích Mrtvého moře, kde využívali mocných účinků soli. Minerály obsažené v soli příznivě a hojivě působí na lidské tělo, kde léčí lupénku, ekzémy, zlepšuje krevní obraz a pružnost pokožky.

Relaxační koupele

Při kožních problémech a podrážděném nervovém systému.

Doporučení: sůl z Mrtvého moře, bylinková sůl z Mrtvého moře (růže, levandule, máta nebo skořice)

K potírání pokožky

K vyživení pokožky a její pružnosti.

Doporučení: peelingová mycí sůl do koupele

Na očistu těla

Zvlášť vhodná při lupénce či ekzému.

Doporučení: mýdlo se solí z Mrtvého moře

 

Máta peprná

Mentha piperita​

Jméno máty vzniklo ze slova myšlenka, protože čaj z ní byl užíván pro zjasnění mysli při studiu. Používá se celá nať. Sbíráme v červnu až srpnu před rozkvětem. Máta je vhodná jak na vnější, tak vnitřní použití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Již od starověku se ze sušených mátových listů vyráběla zubní pasta, osvěžující ústí dutinu si tak získala velikou oblibu. Později jí byly připsány i protikřečové účinky, zvláště trávicího ústrojí. Výrazně podporuje funkci jater, slinivky i žlučníku. Příjemně zklidní organismus fyzicky i psychicky.

Relaxační koupele

Máta zklidňuje organismus a osvěží mysl.

Doporučení: mátová mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Snižuje svědivost pokožky a teplotu. Příznivě také léčí „neidentifikovatelné“ vyrážky.

Doporučení: živý bylinkový olej s mátou

Na očistu těla

Vhodná po sportu pro svěží pocit pokožky a vyrážky.

Doporučení: bylinkové mýdlo s mátou

Co zajímavého na užití?

Na žaludeční potíže či nachlazení můžeme z vlastní zkušenosti doporučit mátový sirup.

Mátový sirup: 500ml vody, 500g třtinového cukru, 50g čerstvých mátových lístků. Vodu s třtinovým cukrem svaříme na hustý tmavý sirup, vsypeme nadrobno nakrájené čerstvé mátové lístky a necháme krátce přejít varem. Poté odstavíme, přiklopíme a hodinu macerujeme, pak sirup přes plátýnko scedíme do láhve.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Máta je přirozenosti horké a suché na počátku třetího stupně. Moc má svírati a utvrzovací, chuti je trochu hořké. Zastavuje dávení krve i nechutenství žaludku. Časté mytí hlavy vařenou mátou hojí kupodivu hnisavý strup a prašivost hlavy (lupy).“

 

 

Parametry Sůl z Mrtvého moře do koupele s mátou peprnou

Produktové číslo 3579-9856-8745
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.20 kg