Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Sůl z Mrtvého moře do koupele s levandulí

Sůl z Mrtvého moře do koupele s levandulí
Výrobek z rodinné mýdlárny ze 100% přírodních látek. Sůl z Mrtvého moře s vůní levandule napomáhá k odstranění nečistot a tuku z pokožky. Koupel má relaxační a uklidňující efekt. Krystaly této soli obsahují unikátní přírodní složení hořčíku, vápníku, bromidů a sulfátů. Po koupeli opláchněte tělo vlažnou vodou. Hmotnost: 150 g
Dostupnost: skladem
cena: 97 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Výrobek z rodinné mýdlárny ze 100% přírodních látek. Sůl z Mrtvého moře s vůní levandule napomáhá k odstranění nečistot a tuku z pokožky. Koupel má relaxační a uklidňující efekt. Krystaly této soli obsahují unikátní přírodní složení hořčíku, vápníku, bromidů a sulfátů. Po koupeli opláchněte tělo vlažnou vodou.

Hmotnost

150 g

Složení

Salt/NaCl/, Lavandulaangustifolia

 

SŮL Z MRTVÉHO MOŘE

Maris salis

Mrtvé moře i sůl z něj je skutečný zázrak přírody, je považováno za největší a nejstarší přírodní lázně (SPA – z latinského Sanus Per Acquam – Voda pro zdraví.) na světě. Mořská voda je čerpána do nádrží, kde dochází k účinné krystalizaci soli a vypařování vody. Poté je sůl rozprostřena na větší ploše a vysoušena na slunci. Jak jistě všichni víme, sůl lze užívat vnitřně i například do koupelí.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Již od starověku vnikaly pod rukama Římanů a Židů lázně na březích Mrtvého moře, kde využívali mocných účinků soli. Minerály obsažené v soli příznivě a hojivě působí na lidské tělo, kde léčí lupénku, ekzémy, zlepšuje krevní obraz a pružnost pokožky.

Relaxační koupele

Při kožních problémech a podrážděném nervovém systému.

Doporučení: sůl z Mrtvého moře, bylinková sůl z Mrtvého moře (růže, levandule, máta nebo skořice)

K potírání pokožky

K vyživení pokožky a její pružnosti.

Doporučení: peelingová mycí sůl do koupele

Na očistu těla

Zvlášť vhodná při lupénce či ekzému.

Doporučení: mýdlo se solí z Mrtvého moře

 

Levandule

Lavandula angustifolia​

Tato rostlina je předurčena k mytí a ke kosmetickým účelům, neboť její latinský název je odvozen od slova lavare = mýt se. Květy levandule se sbírají na počátku kvetení, tj. červen, červenec. Levandule je vhodná jak na vnější, tak vnitřní použití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Této bylině jsou připisovány antidepresivní a uklidňující účinky. Důležité uplatnění je v natírání bolavých míst při revmatismu, zánětech nervů a migréně. Levandule také příznivě působí na krevní tlak a srdeční činnost.

Relaxační koupele

Levandulová koupel zlepšuje krevní oběh, celkově oživuje organismus.

Doporučení: levandulová mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Levandule je vhodná při migréně, na bolavá revmatická místa, posiluje organismus a tiší bolesti hlavy. Také se používá při zchvácenosti a revmatismu, na povrchové popáleniny, hmyzí bodnutí.

Doporučení: živý bylinkový olej s levandulí

Na očistu těla

Levandule má antiseptické a antibakteriální účinky.

Doporučení: bylinkové mýdlo s levandulí

Co zajímavého na užití?

K výborným receptům na využití léčivých vlastností levandule vnitřním užitím patří Levandulový sirup: 3 citrony, 1 kg cukr krystal, 500 g levandulových větviček a květů, 3 celé skořice, 1 litr vody. Větve opláchněte a dejte do hrnce s vodou. Přihoďte pokrájené citrony a skořici. Směs přiveďte k varu a vařte 15 minut. Sundejte z plotny a nechte 24 hodin odpočinout. Následně sceďte a přiveďte opět k varu. Za stálého míchání přisypte cukr a vařte do požadované hustoty. Plňte do skleniček a lahví a nezavařujte.

 

Parametry Sůl z Mrtvého moře do koupele s levandulí

Produktové číslo 9658-5458-1236
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.20 kg