Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Tuhý bylinkový šampon s rozmarýnem a heřmánkem

Tuhý bylinkový šampon s rozmarýnem a heřmánkem
Tuhý šampon je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Kostka se namydlí na mokré vlasy, vytvoří se hustá pěna, kterou lze lehce opláchnout. Šampon s rozmarýnem a heřmánkem je vhodný i na mastnou pokožku. Podle potřeby lze tuhý šampon použít i na mytí celého těla. Hmotnost šamponu: 110 g.
Dostupnost: skladem
cena od: 115 Kč
Vybrat jiný

Výběr obalu Hygienický papírový sáček

  • Hygienický papírový sáček

    Hygienický papírový sáček
  • Dárkové balení (+12 Kč,-)

    Dárkové balení

Nevybrali jste si z nabízených možností?

Konečná cena: 115 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Tuhý šampon je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Kostka se namydlí na mokré vlasy, vytvoří se hustá pěna, kterou lze lehce opláchnout. Šampon s rozmarýnem a heřmánkem je vhodný i na mastnou pokožku. Podle potřeby lze tuhý šampon použít i na mytí celého těla.

Hmotnost

110 g

Složení

Aqua, Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Sodium Castorate, Sodium Palmate, Sodium Sweet Almondate, Citrus Grandis Seed Extract, Ascorbic Acid, Glycerin, Rosmarinus Officinalis Leaf, Parfum, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional

 

Rozmarýn

Rosmarinus officinalis

Její latinský název znamená „mořská rosa“, protože nejlépe se mu daří právě v blízkosti moře. Listy se sbírají v dubnu až květnu, nedřevnaté výhonky v průběhu celého roku. Rozmarýn je velmi léčivá rostlina, kterou lze užívat vnitřně i na kůži.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Ve středověku byl rozmarýn považován za elixír mládí, který nesl jméno po královně Isabele, jenž se díky němu uzdravila z DNY a omládla. Rozmarýn prokrvuje trávicí ústrojí a napomáhá tak lepšímu trávení. Působí také močopudně a příznivě ovlivňuje nízký krevní tlak. Obsahuje též spoustu antioxidantů, které pomáhají v prevenci proti rakovině.

Na očistu těla

Rozmarýn je vhodný na mastnou pleť, snižuje pocit chladu v končetinách a používá se k ošetření nečisté pleti a celulitidy.

Doporučení: bylinkové mýdlo s rozmarýnem, tuhý bylinkový šampón s rozmarýnem a heřmánkem

Co zajímavého na vnitřní užití?

Že nelze spojit léčivé vlastnosti bylin a chuť vína? Vyzkoušejte recept na Rozmarýnové víno. Nnaložíme asi 85 g natě rozmarýnu do 1 l bílého suchého vína, necháme vylouhovat 8 dní, potom užíváme 20-50 ml denně. Tento nápoj zvyšuje nízký tlak.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Vpouštěním dýmu nebo páry z pálené rozmarýny do hrdla a do nosu jest dobré proti kašli a proti zahlenění hlavy. Pomazání týlu olejem je prospěšné pro ochromené nebo zatvrdlé údy a slouží také k obraně před šlakem.“

 

 

Heřmánek

Chamomilla recutita

Naprosto obyčejná bylina rostoucí mezi obilím a neobdělávanou zemí s neobyčejnými účinky. Květy heřmánku sbíráme třetí až pátý den po rozkvětu, za suchého počasí, mezi 10 a 16 hodinou. Léčivé vlastnosti nejlépe využijeme v kombinaci vnitřního a vnějšího užití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Heřmánek účinně působí při léčbě popálenin, zánětů, vředů a hemeroidů. Eliminuje tvorbu jizev, urychluje hojení poškozené kůže, třeba i při radiovém a rentgenovém záření. Snižuje také hladinu cholesterolu v krvi a podporuje trávení. Protizánětlivé a protikřečové účinky heřmánku jsou obecně známy. 

Relaxační koupele

Hojivé účinky heřmánku pomáhají při léčbě popálenin, při hemeroidech, gynekologických obtížích. Vhodný též při léčbě drobných ranek, popraskané kůže či odřenin.

Doporučení: heřmánková mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Doporučení: bylinkové mazání s třezalkou a heřmánkem

Na očistu těla

Heřmánek je zvlášť vhodný na mastnou pleť, čistí a desinfikuje pokožku.

Doporučení: bylinkové mýdlo s heřmánkem, tuhý bylinkový šampon - rozmarýn a heřmánek

Co zajímavého na vnitřní užití?

Nejvhodnější formou je heřmánkový čaj nebo nálev. Ten léčivě působí zejména v trávicím strojí, kde upravuje jeho činnost a navrací chuť k jídlu. Nedoporučuje se pití večer před spaním, jelikož může způsobit nespavost.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Květ rmenový jest velice obyčejným lékem proti bolení břicha, matky, ledvin, měchýře i kamene a mezi všemi bylinami, kterých s prospěchem užíváme ke koupelím a napářkám proti kamenu jest rmenové kvítí principiální a hlavní.“

 

Parametry Tuhý bylinkový šampon s rozmarýnem a heřmánkem

Produktové číslo 4789-5478-6321
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.17 kg