Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Přírodní bylinkový olej s fenyklem

Přírodní bylinkový olej s fenyklem
Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo a působí dezinfekčně. Hmotnost oleje: 140 g.
Dostupnost: pouze 1 ks
cena: 206 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo a působí dezinfekčně.  

Hmotnost

140 g

Složení

Olea Europaea Fruit Oil, Foeniculum Vulgare Seed, citrus grandis seed extract, glycerin, ascorbic acid

 
 
FENYKL

Foeniculum vulgare

Již od starověku je považován za koření, zeleninu i léčivku. Používají se vyzrálé plody. Sbíráme od července do září. Fenykl je vhodný jak na vnější, tak na vnitřní použití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Působí výrazně dezinfekčně, uvolňuje křeče hladkého svalstva, odstraňuje nadýmání. Doporučuje se pro kojící matky, povzbuzuje činnost mléčných žláz. Pomáhá uvolňovat hleny při zánětech průdušek. Silný odvar z fenyklu je vhodný k omývání očí při zánětu spojivek.

Relaxační koupele

Při nečisté pleti pomáhá fenykl k její vyčištění a napomáhá k rychlejšímu hojení aknotizující pleti, uvolňuje křeče hladkého svalstva. Zevně je doporučován k protizánětlivým očním lázním.

Doporučení: fenyklová mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Při křečích břicha, při plynatosti, zklidňuje napětí prsou při kojení. Vhodné k potírání bříška novorozenců.

Doporučení: živý bylinkový olej s fenyklem, bylinkové mazání s fenyklem a rakytníkem

Co zajímavého na vnitřní užití?

V Asijských zemích najdeme semínka fenyklu na všech stolech, kde se podává jídlo. Používá se jako „digestiv“. Žvýkáním si nejen vydesinfikujeme ústa po jídle, ale též to působí na dobré trávení. V našich zemích je znám hlavně fenyklový čaj pro děti proti plynatosti. 

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Proplachování úst odvarem je dobré proti žábě a otoku hrdla. Fenykl namočený v horké vodě a přiložený na oči, odstraňuje z nich červené místa.„ „Fenykl se dává s úspěchem do klystýru, který používáme proti křeči břišní anebo proti střevní dně. Fenyklem namočeným v oleji se mají mazati lidé, o které se pokouší šlak, neboť zahřívá studené údy a nervy.“

Parametry Přírodní bylinkový olej s fenyklem

Produktové číslo 9998-8754-1236
Výrobce Mýdlárna Rubens
Bylinky a přísady fenykl
Hmotnost 0.32 kg