Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Přírodní bylinkový olej s třezalkou

Přírodní bylinkový olej s třezalkou
Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo. Hmotnost oleje: 140 g.
Dostupnost: pouze 1 ks
cena: 206 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo.  

Hmotnost

140 g

Složení

Olea Europaea Fruit Oil, Hypericum Perforatum leaf/stem/Flower, citrus grandis seed extract, glycerin, ascorbic acid

 
 
TŘEZALKA

Hypericum perforatum

Je také nazývána bylinou svatojánskou, poněvadž byť by se léto zpozdilo sebevíce, vždy rozkvete do 24. června. Používá kvetoucí nať nebo samotné květy. Sbíráme v červnu až srpnu, nejlépe v rozkvětu. Třezalka je vhodná na vnitřní i vnější použití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Působí velmi léčivě na ekzémy, odstraňuje otoky, pomáhá hojit rány i pohmožděniny. Urychluje regeneraci při popáleninách, jak od slunce, tak třeba od horké vody či oleje. Je silně protizánětlivá, působí tak proti hemeroidům a špatně se hojícím ranám.

K potírání pokožky

Třezalka působí na záněty konečků nervů, zklidňuje a léčí popálenou pokožku jak od slunce, tak mechanické spáleniny. Při návštěvě léčitele z Indie, řeč se zavedla na bolesti zad. Jakou bylinu doporučit? Rozhlédl se po naší výrobně a jeho úsměv se rozzářil. „Vždyť jí zde máte - třezalka. Bez té si neumím představit léčení". Tiší bolesti zad a nervových zakončení.

Doporučení: živý bylinkový olej s třezalkou, bylinkové mazání s třezalkou a heřmánkem

Co zajímavého na vnitřní užití?

Nejjednodušší a účinná možnost jak využít vlastnosti třezalky je obyčejný čajový nálev. Při vnitřním užití působí především na psychiku, při depresích, úzkosti a nervozitě. Velice dobře také působí proti problémům s trávicí soustavou, arytmii a zlepšuje kvalitu a činnost cév.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Mast připravená s dřevěným olejem a voskem jest znamenitě zdravá na spáleniny a na staré rány. Rozhání pakostnici, občerstvuje nervy, odnímá třes, a křeč údů, vrací citlivost a pohyb.“

Parametry Přírodní bylinkový olej s třezalkou

Produktové číslo 3257-8852-9514
Výrobce Mýdlárna Rubens
Bylinky a přísady třezalka
Hmotnost 0.32 kg