Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Přírodní bylinkový olej se šalvějí

Přírodní bylinkový olej se šalvějí
Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo. Hmotnost oleje: 140 g.
Dostupnost: skladem
cena: 206 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo.  

Hmotnost

140 g

Složení

Olea Europaea Fruit Oil, Salvia officinalis leaf/stem, citrus grandis seed extract, glycerin, ascorbic acid

 
 
Šalvěj

Salvia officinalis​

Šalvěj se v období středověku spojovala s nesmrtelností člověka, nejspíše díky jejím výborným desinfekčním vlastnostem (z latiny salvare – léčit). Používá se nezdřevnatělá nať a listy. Sbíráme v květnu až červenci, krátce před úplným rozkvětem, za suchého počasí a nejlépe okolo poledne. Šalvěj je velice účinná jak při vnějším, tak i při vnitřním použití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Díky svým antiseptickým a antibakteriálním vlastnostem je silnou přírodní desinfekcí. Její činné látky působí protizánětlivě, baktericidně, mírně močopudně a svíravě. Uplatňuje se také při obtížné menstruaci či v přechodu. Pomáhá s léčbou špatně se hojících až zanícených ran. Vhodná také na zmírnění pocení.

Relaxační koupele

Šalvějová koupel desinfikuje pokožku a snižuje potivost.

Doporučení: šalvějová mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Při léčbě špatně se hojících až zanícených ran, při léčbě jizev a snížení pocení.

Doporučení: živý bylinkový olej se šalvějí

Na očistu těla

Posiluje kůži a léčí drobné ranky, vhodné na desinfekci pokožky při různých plísních na nohách, mezi prsty.

Doporučení: bylinkové mýdlo se šalvějí

Co zajímavého na užití?

Pokud rádi mlsáte a chtěli byste zkombinovat sladké s léčivými účinky bylinek, určitě doporučujeme tyto šalvějové bonbóny: 120g medu, 100g krystalového cukru, 2 lžíce nadrcených lístků sušené šalvěje, šťáva z poloviny citronu. Všechny ingredience povaříme. Hmota je hotová, jakmile kapku z ní vyndáme mimo hrnec a ztvrdne. Pak hmotu vylijeme na navlhčenou nebo namaštěnou desku, mokrým nebo namaštěným nožem krájíme na kostičky a po ztuhnutí ji ukládáme do sklenic pod víčko, aby nezvlhly.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Napářka teplou parou z odvaru šalvěje ve vodě od spodku vyhání mocně ženskou nemoc i lůžko. Přikládání listí vařeného ve vodě stravuje otoky, vytahuje z těla třísky i jiné věci uvízlé v těle.„

Parametry Přírodní bylinkový olej se šalvějí

Produktové číslo 6545-8785-7896
Výrobce Mýdlárna Rubens
Bylinky a přísady šalvěj
Hmotnost 0.32 kg