Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Mýdlová drť do koupele s tymiánem

Mýdlová drť do koupele s tymiánem
Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany. Hmotnost: 100 g.
Dostupnost: skladem
cena: 67 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany.

Hmotnost

100 g

Složení

sodium olivate, aqua, sodium cocoate, ascorbic acid, sodium palmate, citrus grandis seed extract, linalool, glycerin, Thymus vulgaris flower/leaf oil, thymus vulgaris leaf/ stem

 
 
Tymián

Thymus officinalis​

Za 2.světové války byl používán jako antiseptický, dezinfekční a baktericidní prostředek. Používá se celá bylina. Sbíráme ji od června do září. Tymián je vhodný jak na vnější, tak na vnitřní použití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Největší pozornost zasluhují antiseptické a baktericidní účinky. Tymián příznivě působí na nervový systém a povzbuzuje duševní kondici, zvyšuje krevní tlak. Používá se jako kloktadlo k desinfekci ústní dutiny. Zmírňuje bolesti zubů, urychluje zacelování ran.

Relaxační koupele

Baktericidní účinky působí na otevřené rány, plísně, plísňová onemocnění nehtů a nehtových lůžek.

Doporučení: tymiánová mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Tymián desinfikuje kůži, napomáhá zmírnění bolestí při kloubním a svalovém revmatismu.

Doporučení: bylinkové mazání s tymiánem a přesličkou, živý bylinkový olej s tymiánem

Na očistu těla

K desinfekci rukou, celého těla, ničí kvasinky a plísně, vhodné na intimní hygienu.

Doporučení: bylinkové mýdlo s tymiánem

Co zajímavého na užití?

Tymiánový odvar ve víně působí při nespavosti, migréně, závratím, na pročištění krve, proti kamenům ledvinovým i močovým, proti žaludečním křečím a plynatosti. Tymiánový odvar: 2 lžíce tymiánu svařit se ¼ l vína. Jak jednoduché a jak účinné.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Celá bylina silně voní, chuti jest hořké. Mocí svou otvírá, ztenčuje, rozrážíma posiluje vůní. Nehodí se pro lidi pěnokrevné, avšak je velmi užitečná lidem starým a sešlým. Bylina v oleji naložená, přikládá se teplá na krk v místě, kde se spojuje hlava s páteří, probouzí lidi, kteří leží v hlubokém snu, je dobrá pro ty, kteří trpí bolestí hlavy ze studených příčin.“

Parametry Mýdlová drť do koupele s tymiánem

Produktové číslo 2558-9874-9632
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.16 kg