Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Mýdlová drť do koupele s měsíčkem lékařským

Mýdlová drť do koupele s měsíčkem lékařským
Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany. Hmotnost: 100 g.
Dostupnost: skladem
cena: 67 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany.

Hmotnost

100 g

Složení

sodium olivate, aqua, sodium cocoate, ascorbic acid, sodium palmate oil, citrus grandis seed extract, Limonene, glycerin, Citrus sinensis fruit extrakt, calendula officinalis flowers

 
 
Měsíček lékařský

Calendula officinalis​

Nejpoužívanější léčivka, která nejen léčí tělo, ale rozkvetlá na záhonech i duši. Používají se jazykové květy nebo celé úbory. Sbíráme od července do září, nejlépe mezi 10-11 hodinou. Měsíček je vhodný jak na vnější použití, tak vnitřně.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Hlavní léčebné využití je zevní, velmi příznivě napomáhá hojení otevřených ran, vředů, ekzémů, blahodárně působí při virových a bakteriálních infekcích jako je moučnice a mykózy nohou. Výrazně pomáhá při léčbě křečových žil, popálenin a omrzlin. Čistí hnisavé rány, záněty a bércové vředy. Působí také proti otevřeným ranám, ekzémům, opruzeninám a preventivně proti otravě krve.

Relaxační koupele

Má schopnost zjemňovat pokožku, zvláčňuje ji, likviduje plísně, bakterie, infekce. Je vhodný při zánětech tlustého střeva a i při hemeriodech.

Doporučení: měsíčková mýdlová drť do koupele, sůl z Mrtvého moře s měsíčkem lékařským

K potírání pokožky

Vhodný na křečové žíly, při syndromu neklidných nohou, krevní podlitiny, proleženiny, dekubity, plísně na nohou, olej mírní bolesti uší.

Doporučení: živý bylinkový olej s měsíčkem lékařským, bylinkové mazání s měsíčkem lékařským a cypřišem

Na očistu těla

Zvlášť vhodný na suchou, citlivou pokožku. Desinfikuje.

Doporučení: mýdlo s měsíčkem lékařským

Co zajímavého na užití?

Květy měsíčku naložíme do pálenky, v poměru 1:4, necháme louhovat. Používá se při zánětu dutiny ústní, zánětech v krku, bolesti zubů.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

“Ženy a zvláště kojné chůvy, které mají velikou bolest a zánět prsu, mají si odvar z byliny přikládat na všechny zapálené a horké rány, působí též proti ztlučeninám a podlitinám neboť rozpouští a ven vytahuje“

Parametry Mýdlová drť do koupele s měsíčkem lékařským

Produktové číslo 6698-8974-5897
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.16 kg