Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Přírodní bylinkový olej s měsíčkem lékařským

Přírodní bylinkový olej s měsíčkem lékařským
Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo, zejména pro spodní polovinu těla. Hmotnost oleje: 140 g.
Dostupnost: skladem
cena: 206 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo, zejména na dolní končetiny.  

Hmotnost

140 g

Složení

Olea Europaea Fruit Oil, calendula officinalis flowers, citrus grandis seed extract, glycerin, ascorbic acid

 
 
Měsíček lékařský

Calendula officinalis​

Nejpoužívanější léčivka, která nejen léčí tělo, ale rozkvetlá na záhonech i duši. Používají se jazykové květy nebo celé úbory. Sbíráme od července do září, nejlépe mezi 10-11 hodinou. Měsíček je vhodný jak na vnější použití, tak vnitřně.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Hlavní léčebné využití je zevní, velmi příznivě napomáhá hojení otevřených ran, vředů, ekzémů, blahodárně působí při virových a bakteriálních infekcích jako je moučnice a mykózy nohou. Výrazně pomáhá při léčbě křečových žil, popálenin a omrzlin. Čistí hnisavé rány, záněty a bércové vředy. Působí také proti otevřeným ranám, ekzémům, opruzeninám a preventivně proti otravě krve.

Relaxační koupele

Má schopnost zjemňovat pokožku, zvláčňuje ji, likviduje plísně, bakterie, infekce. Je vhodný při zánětech tlustého střeva a i při hemeriodech.

Doporučení: měsíčková mýdlová drť do koupele, sůl z Mrtvého moře s měsíčkem lékařským

K potírání pokožky

Vhodný na křečové žíly, při syndromu neklidných nohou, krevní podlitiny, proleženiny, dekubity, plísně na nohou, olej mírní bolesti uší.

Doporučení: živý bylinkový olej s měsíčkem lékařským, bylinkové mazání s měsíčkem lékařským a cypřišem

Na očistu těla

Zvlášť vhodný na suchou, citlivou pokožku. Desinfikuje.

Doporučení: mýdlo s měsíčkem lékařským

Co zajímavého na užití?

Květy měsíčku naložíme do pálenky, v poměru 1:4, necháme louhovat. Používá se při zánětu dutiny ústní, zánětech v krku, bolesti zubů.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

“Ženy a zvláště kojné chůvy, které mají velikou bolest a zánět prsu, mají si odvar z byliny přikládat na všechny zapálené a horké rány, působí též proti ztlučeninám a podlitinám neboť rozpouští a ven vytahuje“

Parametry Přírodní bylinkový olej s měsíčkem lékařským

Produktové číslo 6478-8547-6859
Výrobce Mýdlárna Rubens
Bylinky a přísady měsíček lékařský
Hmotnost 0.32 kg