Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Přírodní bylinkový olej s meduňkou

Přírodní bylinkový olej s meduňkou
Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo. Hmotnost oleje: 140 g.
Dostupnost: skladem
cena: 206 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Bylinkový olej je vyroben ručně ze 100% přírodních látek. Olej promastí pokožku, vyživuje jí a příjemně zklidní. Je lehce vstřebatelný, vhodný pro celé tělo.  

Hmotnost

140 g

Složení

Olea Europaea Fruit Oil, melissa officinalis leaves, citrus grandis seed extract, glycerin, ascorbic acid

 
 
Meduňka

Melissa officinalis​

Meduňka bývá nazývána též elixír života. Proč? Působí na uklidnění celého organismu při nervovém vypětí. Používá se nať a listy. Sbíráme v červnu a červenci před rozkvětem, nejlépe v chladnějších suchých dnech. Meduňka je vhodná jak na vnější použití, tak vnitřně.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Největší pozornost zasluhují sedativní účinky. Příznivě působí na nervový systém, který spolu s různými neurózami zklidňuje. Meduňka je hojně využívána také při nespavosti, žaludečních a srdečních obtížích a ke zklidnění psychické nepohody. Je povzbuzujícím prostředkem fyzickým i duševním, a proto velice příznivě působí na délku života.

Relaxační koupele

Meduňka má zklidňující účinky v případě poruch nervové soustavy, tiší revmatické opuchliny, pohmožděniny a krevní sraženiny. Používá se také při svalových křečích a bolestech břicha.

Doporučení: meduňková mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Olej s meduňkou je vhodné používat při migréně a na bolavá revmatická místa. Posiluje organismus a tiší bolesti hlavy.

Doporučení: živý bylinkový olej s meduňkou

Na očistu těla

Meduňka je zvlášť vhodná na mastnou pleť.

Doporučení: bylinkové mýdlo s meduňkou

Co zajímavého na vnitřní užití?

Čaje známe všichni. Nás určitě zaujal recept na Karmelitské kapky: ½ kg sušené meduňky, 20g citronové kůry, 10g skořice, 10g muškátového oříšku, 1l koňaku - vše smícháme a necháme 10 dní stát na světle, poté zcedíme a užíváme jednoho panáčka denně.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Melissa má moc otvírající a vyvádějící, posiluje srdce a mozek. Rovněž tak odnímá a zapuzuje starosti, péči zármutek, lekání, noční strašení z hrubokrevnosti a odtud pocházející nespavosti.“

Parametry Přírodní bylinkový olej s meduňkou

Produktové číslo 6548-9965-4478
Výrobce Mýdlárna Rubens
Bylinky a přísady meduňka
Hmotnost 0.32 kg