Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Mýdlová drť do koupele s mátou peprnou

Mýdlová drť do koupele s mátou peprnou
Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany. Hmotnost: 100 g.
Dostupnost: skladem
cena: 67 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany.

Hmotnost

100 g

Složení

sodium olivate, aqua, sodium cocoate, ascorbic acid, sodium palmate, citrus grandis seed extract, D-limonene, glycerin, Mentha spicata crispa herb oil, mentha piperita leaf/stem

 
 
Máta peprná

Mentha piperita​

Jméno máty vzniklo ze slova myšlenka, protože čaj z ní byl užíván pro zjasnění mysli při studiu. Používá se celá nať. Sbíráme v červnu až srpnu před rozkvětem. Máta je vhodná jak na vnější, tak vnitřní použití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Již od starověku se ze sušených mátových listů vyráběla zubní pasta, osvěžující ústí dutinu si tak získala velikou oblibu. Později jí byly připsány i protikřečové účinky, zvláště trávicího ústrojí. Výrazně podporuje funkci jater, slinivky i žlučníku. Příjemně zklidní organismus fyzicky i psychicky.

Relaxační koupele

Máta zklidňuje organismus a osvěží mysl.

Doporučení: mátová mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Snižuje svědivost pokožky a teplotu. Příznivě také léčí „neidentifikovatelné“ vyrážky.

Doporučení: živý bylinkový olej s mátou

Na očistu těla

Vhodná po sportu pro svěží pocit pokožky a vyrážky.

Doporučení: bylinkové mýdlo s mátou

Co zajímavého na užití?

Na žaludeční potíže či nachlazení můžeme z vlastní zkušenosti doporučit mátový sirup.

Mátový sirup: 500ml vody, 500g třtinového cukru, 50g čerstvých mátových lístků. Vodu s třtinovým cukrem svaříme na hustý tmavý sirup, vsypeme nadrobno nakrájené čerstvé mátové lístky a necháme krátce přejít varem. Poté odstavíme, přiklopíme a hodinu macerujeme, pak sirup přes plátýnko scedíme do láhve.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Máta je přirozenosti horké a suché na počátku třetího stupně. Moc má svírati a utvrzovací, chuti je trochu hořké. Zastavuje dávení krve i nechutenství žaludku. Časté mytí hlavy vařenou mátou hojí kupodivu hnisavý strup a prašivost hlavy (lupy).“

Parametry Mýdlová drť do koupele s mátou peprnou

Produktové číslo 5468-9856-9874
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.16 kg