Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Mýdlová drť do koupele s mateřídouškou

Mýdlová drť do koupele s mateřídouškou
Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany. Hmotnost: 100 g.
Dostupnost: skladem
cena: 67 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany.

Hmotnost

100 g

Složení

sodium olivate, aqua, sodium cocoate, ascorbic acid, sodium palmate, citrus grandis seed extract, Limonene, linalool, glycerin, Parfum, thymus serpillum leaves

 
 
Mateřídouška

Thymus serpyllum

Bylinka, která se dostala až do kultovní básničky: 

Zemřela matka a do hrobu dána, siroty po ní zůstali, i přicházeli každičkého rána a matičku svou hledali. I zželelo se matce milých dítek, duše její se vrátila a vtělila se v drobnolistý kvítek, jímž mohylu svou pokryla. Poznaly dítky matičku po dechu, poznaly ji a plesaly, a prostý kvítek, v něm majíc útěchu, mateřídouškou nazvaly.

Používají se květy a listy. Sbíráme ji od června do září. Mateřídouška je vhodná jak na vnější, tak vnitřní použití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Největší pozornost zasluhují antiseptické účinky bránící rozšiřování mikrobiální nákazy. Blahodárně působí při bronchitidě a astmatu. Posiluje nervy, mírní deprese, migrény.

Relaxační koupele

Mateřídouška prokrvuje, desinfikuje, působí antirevmaticky a proti dně.

Doporučení: mateřídoušková mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Mateřídouška desinfikuje kůži, napomáhá zmírnění bolestí při kloubním a svalovém revmatismu. Je vhodná na spáleniny od slunce, na špatně se hojící rány.

Doporučení: živý bylinkový olej s mateřídouškou

Na očistu těla

Mateřídouška je vhodná k desinfekci rukou i celého těla, ničí kvasinky a plísně. Mýdlo s mateřídouškou je vhodné na intimní hygienu, při akné a kožních vyrážkách.

Doporučení: bylinkové mýdlo s mateřídouškou

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Přiložení mateřídoušky s bílou moukou na kýčli hojí dnu kloubní. Mateřídouška a saturejka mají stejnou moc, jedna de může bráti místo druhé, může se páliti voda a připravovati víno proti svrchu uvedeným neduhům.“

Parametry Mýdlová drť do koupele s mateřídouškou

Produktové číslo 5879-4412-6598
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.16 kg