Zdravé spaní Nábytek Oleje a laky Další

Mýdlová drť do koupele s heřmánkem

Mýdlová drť do koupele s heřmánkem
Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany. Hmotnost: 100 g.
Dostupnost: skladem
cena: 67 Kč
Odeslat dotaz přímo na výrobce
Odeslat dotaz přímo na výrobce

Informace o produktu

Popis

Mýdlová drť je vyrobena ze 100% přírodních látek, pokožku vyživuje a zanechá ji jemnou a hebkou. Mýdlová drť obsahuje strouhané přírodní bylinkové mýdlo a sušenou bylinu. Doporučujeme 1 polévkovou lžíci do napouštějící se vany.

Hmotnost

100 g

Složení

sodium olivate,aqua, sodium cocoate, ascorbic acid, sodium palmate, citrus grandis seed extract, Chamomilla recutita oil, glycerin, Citrus sinensis fruit extrakt, chamomilla recutita flowers

 
 
Heřmánek

Chamomilla recutita

Naprosto obyčejná bylina rostoucí mezi obilím a neobdělávanou zemí s neobyčejnými účinky. Květy heřmánku sbíráme třetí až pátý den po rozkvětu, za suchého počasí, mezi 10 a 16 hodinou. Léčivé vlastnosti nejlépe využijeme v kombinaci vnitřního a vnějšího užití.

Jaké účinky naši předkové vypozorovali?

Heřmánek účinně působí při léčbě popálenin, zánětů, vředů a hemeroidů. Eliminuje tvorbu jizev, urychluje hojení poškozené kůže, třeba i při radiovém a rentgenovém záření. Snižuje také hladinu cholesterolu v krvi a podporuje trávení. Protizánětlivé a protikřečové účinky heřmánku jsou obecně známy. 

Relaxační koupele

Hojivé účinky heřmánku pomáhají při léčbě popálenin, při hemeroidech, gynekologických obtížích. Vhodný též při léčbě drobných ranek, popraskané kůže či odřenin.

Doporučení: heřmánková mýdlová drť do koupele

K potírání pokožky

Doporučení: bylinkové mazání s třezalkou a heřmánkem

Na očistu těla

Heřmánek je zvlášť vhodný na mastnou pleť, čistí a desinfikuje pokožku.

Doporučení: bylinkové mýdlo s heřmánkem, tuhý bylinkový šampon - rozmarýn a heřmánek

Co zajímavého na vnitřní užití?

Nejvhodnější formou je heřmánkový čaj nebo nálev. Ten léčivě působí zejména v trávicím strojí, kde upravuje jeho činnost a navrací chuť k jídlu. Nedoporučuje se pití večer před spaním, jelikož může způsobit nespavost.

A co je psáno krásnou češtinou v Matthioliho Herbáři

„Květ rmenový jest velice obyčejným lékem proti bolení břicha, matky, ledvin, měchýře i kamene a mezi všemi bylinami, kterých s prospěchem užíváme ke koupelím a napářkám proti kamenu jest rmenové kvítí principiální a hlavní.“

Parametry Mýdlová drť do koupele s heřmánkem

Produktové číslo 2147-9874-9512
Výrobce Mýdlárna Rubens
Hmotnost 0.16 kg